Lifestyle,  Podróże

Restauracje przyjazne dzieciom na południu Warszawy

Dzisiejszy wpis będzie nieco inny niż poprzednie, ponieważ dotyczy miejsc, w których można zjeść spokojnie, kiedy dzieci się bawią. Póki co udało nam się odwiedzić kilka takich miejsc na południu Warszawy, a o czterech z nich postanowiłam napisać. Byliśmy tam w tym miesiącu, więc jest pewność, że nadal są otwarte. Niestety, z powodu pandemii wiele takich miejsc zostało zamkniętych nad czym bardzo ubolewamy. Natomiast dzisiaj skupmy się na tych, które obecnie można odwiedzić i miło spędzić czas.

W Kropki Bordo

Restauracja położona dość na uboczu, w cichej spokojnej okolicy. Piękne wnętrze podzielone szybą na dwa pomieszczenia, dzięki czemu wydaje się przestrzenne, ale osoby z dziećmi nie przeszkadzają osobom bez dzieci. W jednej części znajdują się stoliki i panuje tutaj spokojna restauracyjna atmosfera, natomiast za szybą jest spory kącik zabaw oraz stoliki, gdzie dzieci mogą bawić się do woli, a rodzice siedzą w pobliżu. Można spocząć na kanapach lub przy stolikach na krzesłach. Dla dzieci jest całkiem sporo krzesełek do karmienia, więc maluchy też mogą wygodnie zjeść. Dodatkowo mieliśmy sytuację, że chcieliśmy dać swój słoiczek dziecku, więc obsługa zajęła się odpowiednim zagrzaniem słoiczka, żeby zawartość była idealna do karmienia, a przy tym zaproponowała akcesoria do karmienia z uśmiechem i zaangażowaniem. Dla dorosłych, ale również starszych dzieci znajdziemy tutaj zarówno smaczny obiad, jak i pyszne ciasto i kawę. Dzieci przez długi czas nie znudzą się tym miejsce, bo jest naprawdę sporo zabawek dla małych i starszych dzieci. W łazience znajdziemy wygodny przewijak dla maluszków oraz zabawki, które ułatwią zmianę pieluszki. Blisko położona umywalka umożliwia łatwe umycie rąk w razie potrzeby. Do tego wszystkiego trafiliśmy na bardzo miłą obsługę, z którą poza zamówieniem obiadu miło było zamienić parę słów. Jedynym utrudnieniem może być znalezienie miejsca parkingowego, chociaż nam się udało zaparkować pod samą restauracją, niemniej jednak jest tam dość ciasno z miejscami. To wszystko bez dodatkowych opłat za zabawę w kąciku zabaw.

Po więcej zdjęć można zajrzeć znajdując restauracje na Google, można również zaglądnąć na ich stronę internetową, link poniżej.

https://wkropkibordo.wixsite.com/wkropkibordo

Natomiast tutaj mapa z określeniem dokładnego miejsca.

Polana

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia wraz z dziećmi jest klubokawiarnia Polana. Miejsce to jest typowo zorganizowane pod dzieci, są tutaj prowadzone zajęcia, posiłki i miejsce do zabawy dla maluchów. Dodatkowo bardzo wygodne krzesełka dla dzieci, a w łazience przewijak. Dla rodziców oczywiście też znajdziemy dobry obiad, jak i kawę ze słodką przekąską. Można spędzać tutaj czas do woli, byle nie w trakcie zajęć – warto wcześniej sprawdzić grafik. Przemieszczanie się po restauracji odbywa się bez butów, dzięki czemu można nawet czworakujące dziecko spokojnie puścić po całej podłodze. Wszystko w cenie zamówienia, bez ograniczeń czasowych.

Jedynie parkowanie w okolicy jest nie lada wyzwaniem, warto więc przyjechać komunikacją miejską. Ewentualny parking jest pod sąsiadującą galerią, ale płatny już od pierwszej godziny i tylko dla klientów galerii. W pobliżu znajduje się duży plac zabaw na zewnątrz, a na piechotę można dojść do Pałacu w Wilanowie. Bardzo dobre miejsce do zatrzymania się po zwiedzaniu okolicznych zabytków.

Poniżej dołączam link do strony restauracji

http://polana-wilanow.pl/

Mapa dojazdu

Klubokawiarnia Ptaszyna

Następnym miejscem, o którym dzisiaj wspomnę będzie klubokawiarnia Ptaszyna. Mieści się ona na Kabatach i jest bardzo przestrzennym miejscem, jeśli chodzi o zabawę dla dzieci. Królują tutaj zabawki, zjeżdżalnie, poduchy, klocki i wiele innych atrakcji. Często organizowane są wydarzenia dla dzieci jak np. koncerty, wtedy kawiarnia jest zamknięta dla gości z zewnątrz, więc warto wcześniej sprawdzać informacje na ich stronie. Tutaj nie zjemy obiadu, ale deser, śniadanie, czy kolacje ze smakiem. W tej okolicy nie ma też raczej problemów z parkowaniem, ponieważ jest sporo miejsc pod blokami.

W środku znajdują się w sumie cztery sale, jedna typowo kawiarniana, druga wielka ze stolikami i sporym kącikiem zabaw dla dzieci, a dwie pozostałe są niewielkie, z pojedynczymi stolikami i zabawkami.

Poniżej strona internetowa tego miejsca i mapa

https://www.facebook.com/klubokawiarniaptaszyna/

Green Coffee Nero

To ostatnie miejsce jest sieciówką, do której trafiliśmy nieco przez przypadek, ale pozytywnie nas zaskoczyło. Kawiarnia, która poza przyjemnym klimatem, pyszną kawą i przekąskami, ma również kącik dla dzieci, przewijak i obszerne kanapy, na których nawet maluszek się dobrze odnajdzie. Sama kolejka do kasy, która nie kończyła się podczas całego naszego pobytu świadczy o tym, że warto tam zaglądnąć, bo to co oferują zdecydowanie ucieszy nasze podniebienia. To miejsce również znajduje się na Kabatach i w okolicy raczej nie ma problemu znaleźć miejsce parkingowe. Dodatkowo w pobliżu znajduje się przystanek metra.

Poniżej mapa dojazdu do danego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.