Podróże

Las Kabacki w Warszawie

Dzisiaj podpowiem Wam, gdzie w Warszawie warto wybrać się na miły spacer w wiosenny dzień. Mowa tutaj o Lesie Kabackim, który mieści się w południowej części Warszawy, w dzielnicy Ursynów. Bardzo przyjazna okolica osiedla Kabaty, zapewnia pełne zaplecze w przypadku spacerów z małym dzieckiem, ponieważ wiele miejsce typu kawiarnie, czy restauracje oferują wewnętrzne place zabaw, kąciki dla dzieci, krzesełka do karmienia, przewijaki, co pozwala zorganizować dzień nie martwiąc się o podstawowe potrzeby.

Trasy biegowe, które zostały przygotowane dla biegaczy równie dobrze sprawdzają się dla rodzin z dziećmi. Podłoże przygotowane jest w taki sposób, że wózek dziecięcy przejedzie bez najmniejszych problemów całą trasę. Do wyboru jest krótszy i dłuższy odcinek, my ze względu na ograniczony czas zdecydowaliśmy przejść krótszy odcinek. Wolnym krokiem zajęło nam to godzinę czasu – 5 km. Trasa biegnie cały czas po równej nawierzchni, nie ma żadnych wzniesień ani zjazdów.

Co kawałek jesteśmy informowani jak dużo trasy już przeszliśmy, dzięki temu łatwo możemy określić przystanki, bądź wydłużenie trasy.

Trasa jest bardzo dobrze oznakowana, więc nie trudno się odnaleźć.

Na całej trasie znajdują się ławeczki, gdzie można odpocząć.

Natomiast na końcu tasy jest miejsce na biwak. Również w czasie deszczu posłuży nam za schronienie.

Dodatkowo, jak to bywa w przypadku tras biegowych jest miejsce do ćwiczeń i możliwość porościągania się na specjalnie przygotowanych rampach.

Las Kabacki ma też bogaty rys historyczny, ponieważ w czasie II Wojny Światowej działały tam grupy partyzanckie, ale też odbyły się egzekucje. Te wydarzenia upamiętniają dwie tablice.

Poza tym 9 maja 1987 roku rozbił się tam samolot Polskich Linii Lotniczych LOT. Podczas katastrofy zginęły 183 osoby. Pomnik ofiar katastrofy znajduje się w południowo-zachodniej części lasu.

Podsumowując Las Kabacki jest bardzo przyjemnym miejsce na spacery, gdzie można zabrać wózek dziecięcy. Nadaje się też do biegania, na biwak, czy po prostu chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. Wiąże się z nim bogata historia, dzięki temu można odczuć głębię tego miejsca.

Jeden komentarz

  • z-dusza.pl

    Tyle razy byłam w Warszawie a nie miałam pojęcia, że w Lesie Kabackim są tak przyjemne miejsca na spacery! Fajnie, że podajesz wskazówki i przemycasz różne ciekawostki. Na pewno się tam wybiorę podczas nastepnej wycieczki. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.