Lifestyle,  Podróże

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Dzisiejszy wpis dotyczy kolejnego miejsca na mapie Krakowa wartego odwiedzenia. Muzeum mieści się na Krakowskim Kazimierzu na ul. Św. Wawrzyńca 15 w byłej zajezdni. Można tam bardzo łatwo dojechać tramwajem na przystanek św. Wawrzyńca. W okolicy mieści się sporo atrakcji oraz miejsc, w których można zjeść i napić się pysznej kawy – kawiarni i restauracji.

W muzeum mieści się wystawa „Tramwaje na Wawrzyńca”. Można oglądnąć jak kształtował się wygląd tramwajów na przestrzeni wieków.

Poza tym do dwóch z nich można wejść i zobaczyć je od środka. Poczuć atmosferę tego miejsca i przenieść się do innej epoki. Niektóre z nich mają naprawdę niepowtarzalny klimat. Drewno, oświetlenie, nawet sam układ ławek bardzo odbiega od obecnych standardów, niemniej jednak człowiek ma ochotę po prostu się nim przejechać.

Jako dodatkowa atrakcja jest możliwość prowadzenia nowoczesnego tramwaju na symulatorze po krakowskich torach. Przejazd tramwajem pod rondem mogilskim, czy w okolicach rynku, to ciekawa przygoda, ale również nie lada sztuka, żeby nie wykoleić tramwaju.

Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli od 11:00 do 18:00 (ostatni bilet można kupić do 17:30).

Ceny biletów wstępu:

  • bilet normalny – 10 zł
  • bilet ulgowy – 8 zł
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) – 30 zł

Można również wybrać drugą opcje i poza zwiedzaniem wystawy, zostać budowlańcem w „Strefie Kreatywności”.

Dzieci wraz z dorosłymi mogą budować rozmaite konstrukcje z wielkich klocków, a maluszki wspinać się na nie. Te bloki są twarde, ale pokryte miękką pianką, więc nawet dla najmniejszych dzieci są raczej bezpieczne. Możliwości tworzenia budowli jest bez liku.

W „Strefie kreatywnej” jest możliwość wzięcia udziału w zajęciach, które odbywają się w weekendy w godzinach 11:00-12:00 oraz 15:00-16:00, po wcześniejszej rezerwacji. Wtedy bilet dla dziecka, które idzie na te zajęcia samodzielnie kosztuje 19 zł. Preferowany wiek dla dzieci to powyżej 5 r.ż.

Bilet łączony na wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca” oraz do „Strefy Kreatywności” jest w cenie:

  • ­bilet normalny – 18 zł
  • bilet ulgowy – 14 zł
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) – 50 zł
  • bezpłatnie – dzieci do 3 r.ż.

Samodzielna zabawa w tymi miejscu jest tylko w niedziele od 16 do 17. Trzeba zrobić wcześniej rezerwacje w biurze rezerwacji czynnym od wtorku do soboty w godzinach 10:00-18:00 przez maila rezerwacja@mit.krakow.pl lub pod numerem telefonu 428 66 00 wew. 11. Osoby bez rezerwacji nie są wpuszczane z powodu dużej ilości chętnych.

Na stronie Internetowej można znaleźć dokładne informacje na temat wystawy i aktualności związane z działaniem muzeum. Link poniżej.

https://www.mim.krakow.pl/

Poniżej mapa, gdzie znajduje się muzeum. Najwygodniej dotrzeć tam tramwajem na przystanek św. Wawrzyńca, ponieważ w okolicy jest mało miejsc parkingowych. Poza tym strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia muzeum. Dojazd tramwajem dodaje uroku wycieczce i dostarcza dodatkowej atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.