Lifestyle,  Podróże

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony lotnictwu pasażerskiemu. Centrum to w bardzo przyjazny sposób pokazuje funkcjonowanie lotniska od momentu wejścia na lotnisko do momentu dotarcia na pokład samolotu. Dodatkowo można dowiedzieć się wielu ciekawostek i uświadomić, czego dokładnie nie wolno wnosić na pokład samolotu.

Wycieczki organizowane są poprzez wcześniejszą rezerwację. Zbierana jest grupa, oprowadzana później przez pracownika lotniska. Rezerwacji można dokonać bezpośrednio na stronie internetowej, a w przypadku, gdy nie ma już wolnych miejsc można napisać maila bezpośrednio do działu rezerwacji. Obecnie z powodu natłoku chętnych są dodane nowe terminy w niedziele, na które zapisujemy się mailowo. Poniżej zamieszczam link do strony z rezerwacjami i maila.

https://www.krakowairport.pl/pl/firma/lotnisko/spolka/centrum-edukacji-lotniczej/formularz-rezerwacyjny

wycieczki@krakowairport.pl

Na początku pokazane są miejsca, do których można polecieć z lotniska w podkrakowskich Balicach. Dzieci miały okazję przykleić do mapy świata odpowiednie flagi, a osoba oprowadzająca opowiada nieco o tych lotach.

Następnie pakowanie walizki i w drogę. Mając bilet można udać się do Check-inu na odprawę.

Kolejno do kontroli osobistej i odpowiedniego Gate-u

Potem zostaje już tylko wsiąść na pokład, który również jest dobrze odwzorowany. Elementy, które znajdują się w tym Centrum pochodzą z prawdziwych lotnisk oraz samolotów. Dzięki temu całość daje efekt bardzo realistyczny.

Poza tym dowiadujemy się wielu ciekawostek, jak np. co to jest CITES lub jak wielką fantazję mają ludzie zabierając na pokład samolotu przeróżne niekoniecznie bezpieczne rzeczy.

Dzieci są zachwycone tym miejscem, zwłaszcza kiedy nie miały wielu okazji żeby latać prawdziwym samolotem. Przechodzenie przez bramki, czy siedzenie w samolocie i przygotowanie do lotu dla dzieci to ciekawe przeżycie. Poza tym w wielu miejscach są plansze, którymi mogą się zająć. Czasami są prowadzone również symulacje lotu samolotem lub statkiem kosmicznym. W przypadku grup zorganizowanych oferta jest nieco bogatsza o filmy instruktażowe.

To wszystko za jedyne 15 zł za osobę. Można jeszcze udać się na terminal i pooglądać startujące samoloty za kolejne 2 zł.

Miejsce to mieści się przy lotniku na Balicach. Parking jest darmowy za szlabanem, otwieranym przez pracownika obsługi dla wszystkich zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.