Podróże

Park Skaryszewski w Warszawie

Dzisiaj opisuje kolejne miejsce, które mnie zauroczyło, a trafiłam tam nieco przez przypadek. Park Skaryszewski mieści się niedaleko Stadionu Narodowego i Saskiej Kępy. Jest idealny na dłuższy spacer, ponieważ ma sporą powierzchnie, mnóstwo ścieżek i pomimo, że znajduje się blisko głównych ulic, w środku panuje cisza i spokój. Na jesień, kiedy to właśnie udało się wybrać do tego parku, panował tam niesamowity klimat, zresztą zobaczcie.

Większość ścieżek w parku jest asfaltowa, dzięki czemu przejazd wózkiem, rowerkiem, czy innym pojazdem jest komfortowy i wygodny. Dodatkowo w niektórych miejscach można znaleźć też ukryte i bardziej dzikie ścieżki, które tworzą niesamowity klimat. Przy głównych alejkach jest mnóstwo ławeczek, na których można odpocząć w trakcie spaceru.

Nie brakuje tutaj pomników oraz rzeźb upamiętniających ważne wydarzenia i ludzi.

Pomimo, że nasz spacer odbywał się w jesienią w październikowy dzień można było spotkać jeszcze mnóstwo kwitnących kwiatów, które w połączeniu ze zmieniającymi już kolor i opadającymi liśćmi stwarzało piękny klimat.

Poza tymi atrakcjami w parku są dwa stawy i jedno jezioro. W lecie pozwalają poczuć nieco chłodu od wody, a zwierzęta wodne mają miejsce do życia w mieście.

Jak to w wielu miejscach można dopatrzyć się remontów i niedokończonych renowacji, ale daje to nadzieje na poprawienie otoczenia w przyszłości.

Na końcu to co dzieci interesuje najbardziej, czyli plac zabaw. Jest spora przestrzeń do zabawy, która nadaje się dla mniejszych jak i starszych dzieci. Poza tym jest sporo przestrzeni dzięki czemu wiele dzieci będzie mogło znaleźć coś dla siebie, bez zbędnego tłoczenia się.

Poniżej mapka, gdzie dokładnie znajduje się park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.